Sponsoring witryny www

Jest to najbardziej rozległa forma sponsoringu, stosowana w wypadku mniejszych, specjalistycznych witryn. Witryna taka zamieszcza na każdej stronie informację typu „strona sponsorowana przez firmę X”, często sponsor otrzymuje też w pakiecie możliwość zamieszczania banerów lub przycisków reklamowych na wybranych lub wszystkich stronach serwisu.

Sponsoring działu. Sponsoring tego typu jest stosowany w wypadku większych serwisów, podzielonych na tematyczne subserwisy. Sposób zamieszczania elementów wskazujących na sponsora jest taki sam jak w sponsoringu całej witryny. Warto podkreślić, że sponsor zastrzega sobie czasem wyłączność – w trakcie sponsorowania danego działu nie mogą się tam pojawiać reklamy innych firm, w szczególności konkurencyjnych (cena sponsoringu jest wtedy znacznie wyższa).

Artykuł sponsorowany. Bardzo popularną i mało agresywną formą promocji jest artykuł sponsorowany. Jest to artykuł reklamowy, przygotowany zwykle przez specjalistyczną agencję public relations, który dotyczy sponsora lub jego produktów, zawiera też link do strony sponsora oraz jego logo. Odnośnik do takiego artykułu znajduje się zwykle na stronie głównej serwisu lub stronie tytułowej tematycznego subserwisu, jest opatrzony uwagą typu „materiał sponsorowany”. Opłata za tego typu działanie jest uzależniona od czasu i miejsca ekspozycji artykułu.

Sponsoring elementów interaktywnych. Sponsoringiem można obejmować również elementy interaktywne w poszczególnych serwisach: fora dyskusyjne, chat-roomy, ankiety. Szczególnie ciekawa jest ta ostatnia forma: firma sponsorująca uzyskuje w ten sposób możliwość przeprowadzenia interesujących ją badań rynkowych. Sponsor umieszcza w widocznym miejscu swoje logo, stanowiące równocześnie odnośnik do jego strony internetowej.

Sponsoring biuletynu e-mailowego. Często wykorzystywaną metodą jest sponsoring biuletynu rozsyłanego pocztą elektroniczną do subskrybentów przez daną witrynę. Zazwyczaj w nagłówku i / lub stopce takiej przesyłki jest umieszczany napis: „sponsorem serwisu jest firma ABCD”, wraz z odnośnikiem do strony głównej sponsora. Czasem też taka informacja jest uzupełniana krótką prezentacją.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>