Warhammer 40 000

Warhammer 40.000 jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier bitewnych w Polsce i na świecie. W apokaliptycznej wizji przyszłości ludzkość jest już u schyłku swojej potęgi i walczy o przetrwanie.

W międzygalaktycznym konflikcie bierze udział kilkanaście ras, a gracze wcielają się w rolę dowódcy jednej z nich. Każda z frakcji ma swoje mocne i słabe strony, a mnogość oddziałów powoduje, że mamy praktycznie nieograniczone możliwości taktyczne.

 

Jako że fabularnie świat osadzony jest w dalekiej przyszłości, modele do gry przedstawiają futurystyczną wizję żołnierzy, czy to ludzi, czy frakcji rodem wyjętych z powieści fantasy. Tak więc nikogo nie dziwi ork biegnący z toporem i karabinem, czy elf dosiadający unoszącego się w powietrzu ścigacza.

Warhammer 40.000 pozwala nam komponować armie na zasadzie dopierania sprzętu i wojska poprzez wydawanie punktów do ustalonego wcześniej limitu. Dzięki temu system jest przyjazny również dla młodych stażem graczy. Na mapie można toczyć małe potyczki (około 4-5 oddziałów), jak i walki na wielką skalę, gdzie tworzy się starcia nawet kilkuset modeli naraz.

 

Modele firmy Games-Workshop stanowią aktualnie jedne z najbardziej dopracowanych figurek na rynku. Każdy model dzięki skali Hero 1:48 jest duży, szczegółowy i sprawdza się zarówno dla początkujących malarzy, jak i dla tych, którzy szukają wyzwania.

Tworząc naszego wymarzonego wojownika mamy do dyspozycji kilkanaście wariantów głów, kilka różnych tułowi oraz kilkadziesiąt (!) różnych wersji uzbrojenia w połączeniu z kilkunastoma armiami daje nam praktycznie nieskończone możliwości.