Star Wars

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...
chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć czym są Gwiezdne Wojny. Świat stworzony przez George'a Lucasa ma swoich fanów na całym świecie, w tym również w Sztabie, a ponieważ wyszły gry figurkowe osadzone w tym właśnie uniwersum, cóż, szybko spotkały się z entuzjazmem wśród graczy.

Star Wars X-Wing

Trwa wojna domowa. Mimo znacznej przewagi liczebnej wroga, Sojusz Rebeliantów przeciwstawia się Imperium Galaktycznemu. Choć flota Imperium jest znacznie liczniejsza od rebelianckiej, Sojusz nie traci nadziei, że działania garstki dzielnych pilotów mogą odmienić los galaktyki…

X-Wing to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów, Imperium Galaktycznego lub Przemytników i Szumowin, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania swoich rywali. Gra odwzorowuje potyczki pojedynczych myśliwców ze świata Gwiezdnych Wojen. W sekrecie musimy zaplanować manewry naszych statków i jednocześnie przewidzieć gdzie w następnej turze mogą się znaleźć statki przeciwnika. Daje możliwość gry najsłynniejszymi pilotami z całego uniwersum. Zasiądź za sterami X-winga Luke'a Skywalkera lub Tie Advanced Dartha Vadera.

Star Wars Armada

W grze Star Wars: Armada, gracze obejmują role admirałów flot, służąc Imperialnej Marynarce lub Sojuszowi Rebeliantów. Podczas rozgrywki zbierają swoje floty aby stanąć do walki z przeciwnikami. Korzystając z wyjątkowego wzornika manewru, będą przemieszczać swoje statki na polu bitwy, wraz z licznymi eskadrami myśliwców, krążącymi wokół nich. Kiedy rozpocznie się wymiana ognia, do graczy należeć będzie wydawanie taktycznych rozkazów, które zaważą o losach bitwy i – być może – także o przyszłości całej galaktyki. O ile wspomniany wyżej X-wing skupia się na walkach pojedynczych myśliwców, tak w Armadzie pokierujemy całymi flotami. Gra daje niepowtarzaną możliwość zostania admirałem Niszczyciela Gwiezdnego lub Home One.

Star Wars Imperial Assault

Star Wars: Imperial Assault to strategiczno-przygodowa gra figurkowa osadzona w uniwersum Star Wars, która pozwoli 2-5 graczom wziąć udział w wyjątkowych przygodach i rozgrywać taktyczne walki. Rzućcie się w wir wydarzeń, które nastąpiły po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci nad Yavinem IV w dwóch, różnych formach rozgrywki:

  • Kampania - W rozgrywce w trybie kampanii, maksymalnie pięciu graczy rozegra serię ekscytujących misji połączonych w kampanię. Jeden z graczy dowodzi silnie uzbrojonymi siłami Imperium Galaktycznego, a pozostali gracze wcielają się w bohaterów Rebelii, wyruszających na misje i tajne operacje.
  • Potyczka - W trybie pojedynku dwóch graczy zbierze oddziały uderzeniowe i stanie do walki twarzą w twarz o kluczowe dla obu stron cele. Misje w tym trybie pozwalają dwóm graczom zmierzyć się w bezpośredniej, taktycznej walce.