Infinity

 

 

Witamy w XXII wieku. Ludzkość sięgnęła gwiazd, skolonizowała nowe planety. Dawne rządy powoli przeistoczyły się w masywne federacje zajmujące własne systemy gwiezdne. By utrzymać równowagę i uniknąć wyniszczających wojen powołano nową organizację - O-12, rozwinięcie dzisiejszego ONZ z dużo większą autonomią i władzą. W tym celu stworzono również Sztuczną Inteligencję, ALEPH, mającą na celu pomoc w utrzymaniu kruchej równowagi politycznej. Ludzkość zdaje się kwitnąć... ale jak długo? Nowe superpotęgi wciąż walczą o to samo, co ich poprzednicy - granice, zasoby, wpływy. Poza tym... czy ludzkość może rzeczywiście powierzyć opiekę nad swoją przyszłością AI?

Infinity jest bitewną grą science fiction. Do boju poprowadzimy grupy do zadań specjalnych walczących o informacje, zasoby czy technologie swoich przeciwników. Zamiast wielkich armii, zobaczymy tu raczej starcia komandosów, niewidzialnych zabójców-duchów ukrytych pod termooptycznymi kamuflażami i ogromnych taktycznych pancerzy wspomaganych na futurystycznych polach bitew jak i hackerów w cyberprzestrzeni.

Jeśli lubisz Ghost in the Shell, Mass Effecta, Blade Runnera, Matrixa, czy Cyberpunk, jesteś w domu!

 

Co odróżnia Infinity od innych gier? Gra oczywiście jest podzielona na tury, Twoją i przeciwnika, ale to nie znaczy że przez pół gry stoisz i patrzysz w sufit. Nawet gdy przeciwnik się rusza, Twoje modele mogą reagować na jego akcje - strzelić, odskoczyć, rzucić granat dymny. Akcja jest płynna, gracz co chwilę musi podejmować decyzje, a o to w grze strategicznej chodzi, prawda? Drugi element to system Face-to-Face. Gdy dwóch żołnierzy wykonuje przeciw sobie akcje, na przykład strzela do siebie, gracze wykonują przeciwstawne testy. Liczy się refleks, wyszkolenie i sprzęt naszych modeli - kto pierwszy zareaguje, ten przeżyje. Dlatego ważne jest by w każdy pojedynek wchodzić z jak największą przewagą, czy to niesionej broni, pozycji czy osłony.

 

 

 

Dzięki tym dwóm elementom każda bitwa w Infinity przypomina dobry film akcji i żadna bitwa nie jest taka sama.
Nie bez powodu portal Beasts of War nagrodził Infinity tytułem najlepszej gry Science Fiction roku 2014. I nie zanosi się by w kolejnych latach miało być inaczej!

 

Chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy na nasze forum, gdzie znajdziecie opis frakcji oraz wiele artykułów dla początkujących.
Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku. Z radością pokażemy Wam grę i nauczymy zasad.
Nasze spotkania odbywają się regularnie w czwartki w sklepie Cube oraz w niedziele w klubie na Raszynie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by umówić się na grę innego dnia tygodnia.
Zasady, znaczniki, a nawet tereny zaś można bezpłatnie pobrać ze strony producenta - http://www.infinitythegame.com/
Do gry potrzebujesz więc jedynie modeli! Wszystkie modele do Infinity są w metalu i należą do najlepszych modeli na rynku. Do nabycia w sklepie Cube w Poznaniu, tym samym w którym odbywają się nasze spotkania oraz turnieje.

Zapraszamy!